Miłość jest aktem, sposobem bycia i życia z innymi i z Bogiem.

You are currently viewing Miłość jest aktem, sposobem bycia i życia z innymi i z Bogiem.

“Ojciec kocha Syna i wszystko włożył z powrotem w jego ręce”.

Te słowa Jezusa, mówiąc o związku między Jego Ojcem a Nim, dają nam jasne wyjaśnienie, czym jest miłość, czym jest kochać osobę.

Miłość nie ogranicza się do emocji, uczuć, jakkolwiek silnych. Miłość jest aktem, sposobem bycia i życia z innymi i z Bogiem.

Kochać, podobnie jak Ojciec, to oddać wszystko z powrotem w ręce osoby, którą kochasz. Miłość to misja, którą sami sobie stawiamy: pozwolić drugiemu się spełnić, dać mu środki do urzeczywistnienia samego siebie, do rozwoju, do postawienia go w takich warunkach, aby był szczęśliwy …

Jedną z rzeczy, które wkłada w jego ręce, jest zaufanie. Tak więc kochać Boga, to oddać całą swoją ufność w Jego ręce; kochać mojego sąsiada, to całkowicie mu ufać …

Podczas Męki Piotr i pozostali nie ufali Jezusowi, dlatego go porzucili, odmówili mu, zdradzili … Możemy zrozumieć granice ich miłości do Jezusa w tym czasie.

Ale później, po zmartwychwstaniu i objawieniach, zobaczymy, jak ta miłość wzrośnie i dojrzeje. Właśnie dlatego widzimy ich w pierwszym czytaniu, którzy okazują tę miłość, która odtąd jest niezniszczalna dzięki odwadze i zaufaniu, jakie w Jezusie pokładają. Ufają mu tak bardzo, że podejmują za niego wszystkie ryzyka. „Musisz być bardziej posłuszny Bogu niż ludziom”. Tak więc Kochać kogoś oznacza podejmowanie za niego wszystkie ryzyka.

Kochać kogoś niekoniecznie oznacza przebywanie z nim przez cały czas. Bliskość niekoniecznie jest synonimem miłości. Wokół Jezusa było tak wiele tłumów, ale ilu było Jego uczniów, którzy naprawdę Go kochali?

Czasami jesteśmy otoczeni przez wielu ludzi, ale ilu jest naprawdę, aby nas naprawdę kochać, abyśmy mogli osiągnąć siebie, spełnić się, zaufać nam lub być gotowym podjąć za nas całe ryzyko? Jeśli chodzi o nas, czy jesteśmy gotowi zrobić to wszystko dla wszystkich, których otaczamy lub za którymi podążamy?

Niech Pan obdarzy nas łaską, aby mieć z nami ludzi, którzy nas kochają. To także pozwala nam naprawdę kochać tych, którzy widzą nas wokół siebie.

73 vues

POSŁANIEC DZIEŁ MIŁOSIERDZIA
Głosić pokój i radość

KONTAKT

OJCIEC NGANDE TIONANG ARSENE
+48 518 575 107
+509 47 89 89 52
 Email: arseneme@yahoo.fr
Web: https://padrearsene.com

POMÓŻ NAM TO ZROBIĆ

Numer konta
20 1090 2620 0000 0001 2976 2631
SANTANDER (WBK) POLSKA